Mācību stunda Tīnūžu muzejā

10.aprīlī 8.- 9.klašu skolēniem vēstures stundas notika Tīnūžu muižas muzejā. Mācību vielu par Pirmā pasaules kara notikumiem vislabāk var apgūt vietā, kur risinājušās kaujas pie Mazās Juglas, kur tuvākajā apkārtnē ir daudz karavīru apbedījumu, kas liecina par tā laika sīvajām kaujām 1915.- 1917.gadā. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar reāliem kara laika dažādiem priekšmetiem – gan vācu, gan krievu, arī latviešu strēlnieku formas tērpiem, dažādiem ieročiem, karavīru zīmotnēm, personīgām lietām. Muzeja vadītājs Kaspars Špēlis stāstīja par ieroču pielietojumu, karavīru darbību kaujas laukā un deva iespēju skolēniem pašiem visu izmēģināt – saģērbties karavīra formas tērpā, paturēt rokās šautenes, granātas un zobenus. Tā ir šī muzeja pievilcība, ka apmeklētājiem tiek ļauts visu izmēģināt, paņemt rokās,  nedaudz iejusties karavīra lomā. Atceļā uz skolu apskatījām Brāļu kapu vietas Lejastīnūžos, Kaparāmuros, Luņģos, Tēraudos. Tur guldīti gan latviešu strēlnieki, gan krievu karavīri, gan vāciešu karavīri.