Stopiņu pamatskolā atzīmē Olimpisko dienu

20.septembrī visā Latvijā norisinājās tradicionālā „Olimpiskā Diena 2019”, kas pulcēja 150 000 dalībnieku no 101 Latvijas pašvaldības un pilsētas. Otro reizi arī pie mums – Stopiņu pamatskolā.

    Skolā „Olimpisko dienu 2019” šogad sākām ar dalību radošajā konkursā 1.-6.klasei – zīmējumu konkursu sākumskolas klasēm „Latvijas Olimpiskās komandas talismans!”. Visi skolēni, kas piedalījās saņēma SOK 2019. gada sertifikātu. Veicot vērtējumu, 6a kl. skolnieces Alises Lazarevaszīmējums tika iesniegts 2. konkursa kārtai. Radošo konkursu vērtēšana notiks Rīgā un LOK žūrijas komisija noteiks konkursa uzvarētājus 2019. gda 15. oktobrī.

     20. septembra rītā Stopiņu pamatskolas saime sāka savu dalību „Olimpiskās dienas 2019” skolas pasākumā, kur vienojošais pasākums – popularizēt Olimpisko sporta veidu un Olimpiskās idejas – zem VIEGLATLĒTIKAS zīmes. Vieglatlētika, ir ne tikai dēvētā – sporta karaliene, bet pamatu pamats visiem sporta veidiem. Sākumskolas klases veica vienojošo rīta rosmi klasēs un par aktīvi līdzdarbošanos saņēma LOK uzlīmes „TU VARI, JA TU DARI”, bet  5. -9. klašu skolēni sacentās tradicionālajās vieglatlētikas disciplīnās – pretstafetē, 4 x 100 metru stafetē un individuālajā disciplīnā – atspole. Visi dalībnieki saņēma LOK uzlīmes, bet uzvarētāji tika pie medaļām un SOK 2019. gada sertifikāta.

Šī gada medaļnieki:

·         disciplīnā „Pretstafete

1. vietā – 7. klases komanda, kur startēja: Viktorija Hritoņenkova, Liliāna Kostenkova, Nikola Petrova, Georgijs Fjodorovs, Mihails Semjonovs, Nikita Terehovs;

2. vietā – 6.a klases komanda, kur startēja: Simona Aizpuriete, Alisa Lazareva, Aleksandra Šešina, Vsevolods Nosarevs, Ričards Pavlovs, Ļevs Vesņins;

3. vietā – 9. klases komanda, kur startēja: Darja Paukova, Vlada Zavertjajeva, Marks Aleksandrovs, Ņikita Jermakovs, Daniils Karpovs.

·         disciplīnā „ 4 x 100 metru skrējiens

1. vietā – 7. klases komanda, kur startēja: Viktorija Hritoņenkova, Liliāna Kostenkova, Mihails Semjonovs, Nikita Terehovs;

2. vietā – 7. klases komanda, kur startēja: Nikola Petrova, Anastasija Daņina,  Georgijs Fjodorovs, Vladislavs Kuļešovs;

1. vietā – 6.b klases komanda, kur startēja: Lija Šumere, Daņila Afanasjevs, Glebs Zlotņikovs;

·         disciplīnā „ atspole”  – meiteņu konkurencē

1. vietā – 7. klases skolniece – Nikola Petrova

2. vietā – 6.a klases skolniece – Simona Aizpuriete

3. vietā – 6.b klases skolniece – Lija Šumere

·         disciplīnā „ atspole”  – zēnu konkurencē

1. vietā – 7. klases skolnieks – Mihails Semjonovs

2. vietā – 8. klases skolnieks – Aleksejs Kabanovs

3. vietā – 9. klases skolnieks – Aleksejs Losifs Prohorovs

Oficiālais “Olimpiskās dienas 2019” tēmturis izmantošanai sociālajos tīklos ir #OlimpiskaDiena #OlimpiadeLV #tuvari.

Zināšanai: 

·         “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987. gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992. gadā.

·         Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

·         LOK “Olimpisko dienu” rīko apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un Godīgas spēles principiem sportā. 

·         Ar 2008. gadu “Olimpiskajā dienā” ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

“Olimpisko dienu 2019” atbalsta Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneris VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””. “Olimpiskās dienas 2019” partneris ir Starptautiskās Olimpiskās komitejas sponsors “Bridgestone”, kā arī informatīvi to atbalsta VSIA “Latvijas Televīzija”, VSIA “Latvijas Radio” un žurnāls “Sports”.

     Īpašs PALDIES, „Olimpiskās dienas 2019” tiesnešiem – 6b. klases skolniecei, Elīnai Pamžinai; 7. klases skolniekiem – Maksimam Baltajam un Akīmam Kuļkovam, DVIJ Gintai Ozoliņai!

     PALDIES par palīdzību 4. klases skolēniem Daniilam Kiričenko un Dāvidam Krainovam, kas neatteicās palīdzēt sagatavošanas darbos.

     Paldies skolotājiem, kas iesaistījās, lai šī diena mums kopīgi izdotos. Tikai kopīgi padarītais darbs, ir gandarījuma vērts!

    „Sports – tās ir zāles labai pašsajūtai pilnīgi par brīvu, un to jūs varat izmantot katru dienu!”

PALDIES VISIEM PAR DALĪBU! LAI SPORTISKS TURPMĀKAIS LAIKS!

Sporta skolotāja Sanita TAURIŅA