“Arēnā Rīgā” startē “Sporto visa klase” 6. sezona

Piektdien, 1. novembrī “Arēnā Rīga” pulcējās gandrīz 8000 Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētās programmas “Sporto visa klase” dalībnieku no visas Latvijas, lai aizraujošā un plašā atklāšanas ceremonijā dotu svinīgu startu programmas 6.sezonai.

    Arī, mēs, Stopiņu pamatskolas 3. klases skolēni – esam šajā projektā un bijām atklāšanas pasākumā, lai svinīgi tiktu uzņemti projektā un saņemtu LOK dāvināto karogu.

  Programma “Sporto visa klase” piecu gadu laikā ir ļoti strauji attīstījusies un uzsākot sesto sezonu, programmā piedalīsies un piecas reizes nedēļā sporta stundas aizvadīs vairāk nekā 8300 bērnu no visiem Latvijas reģioniem.

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits savā apsveikuma vēstulē programmas dalībniekiem norādīja: “Vēlos uzsvērt, ka projekts “Sporto visa klase” ir nozīmīgs visai Latvijai: tas rosina jauniešus būt aktīviem, mērķtiecīgiem, līdzdarboties un jau no mazotnes izvēlēties veselīgu un sportisku dzīvesveidu. Tāpēc atzinīgi vērtēju jūsu iesaisti projektā “Sporto visa klase” un no sirds ticu, ka jūs būsiet tie, kas Latviju veidos par vienu no modernākajām, zaļākajām un veselīgāk domājošajām valstīm visā pasaulē.”

“Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā programma “Sporto visa klase” no sešām pilotklasēm pirmajā gadā, piecu gadu laikā ir izaugusi jau līdz 371 klasei un vairāk nekā 8300 dalībniekiem no 73 pašvaldībām”, akcentē LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Programma ir augusi un par to paldies ir jāsaka bērniem, bērnu vecākiem, pedagogiem, skolu un pašvaldību vadītājiem, bez kura palīdzības to nebūtu iespējams realizēt.”

    Paldies, saku arī es, Stopiņu pamatskolas sporta skolotāja Sanita Tauriņa, 3. klases audzinātājai Inesei Ņeustrujevai, skolas vadībai, vecākiem, pašvaldībai par atbalstu, lai mēs varam piedalīties šajā grandiozajā, ļoti nozīmīgajā projektā bērniem 2019./2020.m.g., jo ieguvēji būs mūsu skolēni, kas pilnveidosies ne tikai sportiski, bet uzlabosim sekmes, valodas zināšanas, sekosim uzturam un veselībai.

“Programma “Sporto visa klase” ir unikāla ar savu pozitīvo iedarbību uz bērnu vispusīgu attīstību un personības veidošanos”, atklāšanas pasākumā teica LOK ģenerālsekretārs un programmas idejas autors Žoržs Tikmers. “Aktualizējot jautājumu par bērnu veselību un fizisko sagatavotību, aizvadītājos piecos mācību gados programma ir pierādījusi, ka papildus sporta stundas nepalielina noslodzi, bet gan uzlabo bērnu veselību, pilnveido viņu spējas strādāt komandā un veikt ikdienas uzdevumus.”

“Nodrošinot papildus trīs fakultatīvās sporta stundas, bērniem tiek dota iespēja pilnveidot sevi, uzsvaru liekot uz to, ka sportojam visi kopā. Mācību gada laikā ir ne tikai jānodarbojas ar sportiskām aktivitātēm, bet arī labi jāmācās. Tāpat arī skolēniem jābūt izpalīdzīgiem, draudzīgiem un motivētiem. Protams, šeit ir arī sacensību elements, jo mācību gadu noslēgumā, kā jau tradicionāli, tiks rīkotas finālsacensības. Par balvām ir jāpacīnās, jo konkurence ir sīva”, turpina Žoržs Tikmers.

“Arēna Rīga” šodien atklāšanas pasākumā dalībniekus priecēja dažādi izklaidējoši elementi – talismanu parāde ar programmas “Sporto visa klase” talismaniem Klasīte un Klasēns priekšgalā, gaismu izrāde, priekšnesumi no “Green trial” un “Moto trial” dalībniekiem, kurus paspilgtināja mūziķi no grupas “Sub Scriptum”, bet izklaides programmas noslēgumā ar lielām ovācijām “Arēnā Rīga” tika sagaidīta grupa “Bermudu divstūris”.

Bez izklaidējošajiem elementiem, programmas jaunie dalībnieki saņēma oficiālo programmas piederības zīmi – karogu, kā arī kopā ar Latvijas vieniem no labākajiem sportistiem – Anastasiju Kravčenoku, Aļonu Ostapenko, Jāni Blūmu, Reini Nitišu un Sindiju Bukšu nodeva programmas “Sporto visa klase” svinīgo zvērestu.

     Projektā, 3. klases kapteinis ir Maksims Filipovs, kas ne tikai sportisks, bet arī labi mācās, ir valodas zināšanas un spēj komunicēt brīvi, kad tiek uzrunāts. Oficiālo piederības zīmi – karogu, Maksims saņēma no LOK ģenerālsekretāra un programmas idejas autora Žorža TIKMENA. Karogs, visu mācību gadu tiek cieņā turēts 3. klasē, par atgādinājumu ikdienā – MĒS ESAM PROJEKTA KLASE!

Tāpat pirms un pēc atklāšanas pasākuma, bērniem bija iespēja piedalīties dažādās sportiskās un interaktīvās aktivitātēs turpat “Arēnā Rīga”, ko piedāvāja programmas atbalstītāji un vairākas sporta veidu federācijas. Programmas dalībnieki piedalījās kendama un galda hokeja turnīros, aizvadīja sportiskas un interaktīvas sacensības “Rimi Bērniem” stafešu trasēs, “Sportland” un “Latvijas Mobilā telefona” stendos, kā arī veica dažādus vieglatlētikas un futbola uzdevumus.

     Arī mēs, piedalījāmies aktivitātēs un uzskatu, ka tās bija aizraujošas un interesantas. Bērni guva jaunu pieredzi un iepazina – sporta pasauli, no pārdomāta pasākuma. Katrs dalībnieks saņēma akreditācijas karti, kur nolādējot kodu/ aplikāciju – saņēma video sveicienu no kāda Latvijas Olimpiskās vienības sportista.

     Informācija par programmu “Sporto visa klase”:

2019./ 2020. mācību gadā programmā “Sporto visa klase” tika aicinātas pieteikties ne tikai 3. klases, bet arī 2. klases no visas Latvijas.

Programmā šajā sezonā iesaistīsies jauni dalībnieki no 115 klasēm, bet kopumā projektā piedalīsies un piecas reizes nedēļā sportos 371 klase. LOK ir gandarīta par ievērojamo atsaucību no pašvaldību un izglītības iestāžu puses, jo šajā sešgades posmā programmā ir iesaistījušies vairāk kā 8300 bērnu no 73 pašvaldībām.

Programma paredz iesaistīto skolu 2., 3., 4. 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Programmas “Sporto visa klase” 3. klasēm paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

·         vispārējā fiziskā sagatavotība;

·         futbola iemaņu apguve;

·         peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo.

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2. – 6.klašu grupām un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Programmas “Sporto visa klase” oficiālā mājaslapa internetā: www.sportovisaklase.olimpiade.lv.

Programmu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, Izglītības un zinātnes ministriju un pašvaldībām, to atbalsta LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, pārtikas un nepārtikas preču mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia”, sporta preču veikalu tīkls SIA “Sportland”, holdinga kompānija “LNK Group”, SIA “E.Gulbja Laboratorija” un Latvijas Futbola federācija.

    ATKLĀŠANAS PASĀKUMS NOTICIS, OFICIĀLI ESAM UZŅEMTI UN NU – DARBS UN IEGULDĪJUMS NO MŪSU PUSES – IZPILDEI!

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā komiteja

Stopiņu pamatskolas sporta skolotāja Sanita TAURIŅA