Krāsu nedēļa 6.klasē

6.klasē pirms rudens brīvlaika bija krāsu nedēļa. Mūsu pasauli krāšņāku rada krāsas. Tās padara pasauli skaistāku! Katrai no tām piemīt savs skaistums un raksturs, jo ar katru krāsu mēs varam parādīt savas emocijas. 

Pirmdiena – melnā krāsa

Otrdiena – zaļā krāsa

Zaļā ir dabas pasaules krāsa. Zaļo uztver kā ekoloģijas un miera simbolu. Zaļā krāsa pazemina asinspiedienu un nomierina nervu sistēmu, nomierina un stimulē prātu, veicina radošumu un nomāc apetīti. Tā arī lauj acīm vieglāk uztvert priekšmetus, uzlabo redzi.

Trešdiena – sarkanā krāsa

Šī krāsa stimulē vielmaiņu, paātrina elpošanu, svīšanu. apetīti un paaugstina asinsspiedienu.

Ceturtdiena – zilā krāsa

Zilo uztver kā uzticamības, pastāvības un apņēmības simbolu. Zils nepiepūlē acis un atvieglo to koncentrēšanos, ja attēli un objekti izvietoti uz zila fona. Tiek izmantota mājas lapām, kas saistītas ar tehnoloģijām, medicīnas iekārtām, tīrību, gaisu, ūdeni, korporācijām un autorūpniecību.

Piektdiena – baltā krāsa

Baltā krāsa reprezentē tīrību un neitralitāti. Balts ir noderīga kā fona vai akcentkrāsa, jo tācitas krāsas. Acs uztver baltu kā spīdošu / gaismas krāsu.

6. klases audzinātāja J. Borhova