Mācību ekskursija uz Baldones observatoriju “ Ceļojums zvaigžņu pasaulē…”

19.oktobrī Stopiņu pamatskolas 6. – 8.klašu skolēni ar mērķi iepazīties  ar observatorijas darba specifiku,  Šmita teleskopu, Saules sistēmas planētām, darbinieku profesiju,  dodas  mācību ekskursijā uz Baldones observatoriju “ Ceļojums zvaigžņu pasaulē…”

Baldones tuvumā atrodas Baldones Šmita teleskops, kas ir unikāls liela redzeslauka instruments, lielākais Baltijā un 12.  lielākais šādas sistēmas teleskops pasaulē. Teleskops ir paredzēts gan tiešajiem, gan spektrālajiem debess ķermeņu novērojumiem. Baldones Astrofizikas observatorija ir vienīgā profesionālā observatorija Latvijā, kur nodarbojas ar novērojumiem optiskajā diapazonā / https://www.baldonesobservatorija.lu.lv/baldonesobservatorija//.

Mācību ekskursijas  2.daļā skolēniem tika parādīti spilgti ķīmijas un fizikas eksperimenti – putu vulkāni, krāsaini šķīdumi un liesmas un daudzi citi. Ar ķīmijas un fizikas eksperimentiem   skolēni uzzināja, ka ķīmija, fizika ir interesantas un pārsteidzošas zinātnes.

Sagatavoja DV audzināšanas jomā J.Borhova