Ekskursija uz Kultūras pili “Ziemeļblāzma”

18. maijā 5. klases skolēni apmeklēja Kultūras pili “Ziemeļblāzma”. Ekskursijas  laikā skolēniem bija iespēja  iepazīties  ar Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu.

1902. gadā Mīlgrāvī tika nodibināta saviesīga biedrība, kas vēlāk pārtapa par  Bezalkohola biedrību „Ziemeļblāzma”. 1904. gadā biedrībai „Ziemeļblāzma” tika uzcelts biedrības nams. Tā finansētājs, idejas autors un viens no aktīvākajiem procesa virzītājiem bija kokrūpnieks un mecenāts Augusts Dombrovskis (1845–1927). Cita starpā, viņš Vecmīlgrāvī dibināja un uzturēja arī bērnudārzu, proģimnāziju un „Burtnieku namu”.

Biedrības nama „Ziemeļblāzma” atklāšana notika 1904. gada 15. augustā. Jau no pašiem pirmsākumiem „Ziemeļblāzmā” aktīvi darbojās teātra studija, kuru vadīja algots režisors, lai motivētu celt aktieru līmeni. Viņi saņēma arī algu. Darbojās arī diriģenta V. Ozoliņa vadītais koris. Populāri bija biedrības rīkotie jautājumu un atbilžu vakari.

Pils parka var lepoties ar vairākiem vēsturiskiem objektiem un dažādām jaunizveidotām atpūtas zonām. Rekonstrukcijas laikā parkā atjaunota rotonda un sēnīte, kurām par pamatu izmantotas 1906. gadā nodegušās pirmās kultūras pils ēkas kolonnas. Tika ierīkota vīnstīgu aleja, kas sākotnēji bijusi tādā augstumā, lai tradicionālajos Bērnu svētkos tai cauri varētu izbraukt zirgu pajūgs, kā arī atjaunota mākslīgā grota, izveidots franču stila dārzs ar strūklaku centrā, iekārtots bērnu rotaļu laukums un daudzfunkcionāls atpūtas un sporta laukums. Atjaunots arī senais tējas namiņš ar tornīti, kuru Augusts Dombrovskis savulaik būvējis pēc arhitekta Eižena Laubes projekta.

Ap ēku ir plašs parks ar 35 m augstu skatu torni, no kura 5.klases skolēni varēja baudīt glezno skatu  uz Daugavas deltu.

Skolotāja Nataļja Hotenova