Kultūras mantojuma dienas Ropažu novadā 2023

Ropažu novada pašvaldība, sadarbībā ar vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubu “Rodenpoys”, jau ne pirmo gadu organizē pasākumus ar mērķi izglītot sabiedrību, īpaši bērnus un jauniešus, par kultūras mantojuma vērtību, veicinot zināšanu pārmantojamību caur pētnieku lasījumiem, diskusijām, amatiem un praktisku darbību, izmantojot dzīvās vēstures metodi.

Šogad arī Stopiņu pamatskolas 6.-8.klašu skolēni piedalījās Kultūras mantojuma dienās Ropažu novadā.

7.un 8.klases skolēniem bija novadītas lekcijas “Kultūras mantojuma saglabāšanas nozīme” un “Kas ir arheoloģijā?”. 

8.septembrī 6.klase piedalījās pasākumā Ropažu muižas parkā, Ropažu pilsdrupās. Skolēniem bija iespēja līdzdarboties  dažādās tematiskās darbnīcās – šķēpmešanā un lokšaušanā,  viduslaiku gastronomiskajā baudījumā, pielaikot bruņas utt. 

Sagatavoja DV audzināšanas jomā J.Borhova