Patriotu mēnesis Stopiņu pamatskolā

Tāpat kā visā valstī, arī Stopiņu pamatskolā Latvijas patriotu nedēļa norosinājās īpašā gaisotnē. Šo nedēļu raksturoja daudzveidīgas skolēnu aktivitātes – gan sporta aktivitātes, kuru laikā 1.-9.klases skolēni  cīnījās par titulu “Skolas Lāčplēsis”, gan vēsturiskās viktorīnas, kuras 4.-9.klasēm vadīja 9.klases skolēni kopā ar vēstures skolotāju N.Hotenovu, gan klašu un skolas svinīgais noformējums. 

Šogad titulu “Skolas Lāčplēsis/se” sākumskolas grupā izcīnīja 4.klases skolēns Jegors Gusts Zīraks un 3.klases skolniece Anna Plociņa, bet pamatskolas grupā – 6.klases skolniece Lidija Merkulova un 7.klases skolnieks Ņikita Logins. Kā arī uzstādīti jaunie skolas rekordi – Anna Plociņa ( noturēties pie stieņa) un  Ņikita Logins (lecamaukla). 

9.novembrī Stopiņu pamatskolas sporta hallē  8.-9.klašu skolēni sacentās basketbola spēlē. Apsveicam 9.klasi ar uzvaru! 

Skolas gaiteņos bija skatāmā 1.-9.klašu skolēnu radošo darbu izstāde “Mana Latvija”. Šogad katrai klasei bija uzdevums – sagatavot prezentāciju par noteikto tēmu. 1.klase kopā ar skolotāju Antu izveidoja zīmējumu izstādi – Latvijas putni un dzīvnieki. 2.klase kopā ar skolotāju Larisu izpētīja Latvijas tradīcijas. 3.klase kopā ar skolotāju Egitu sagatavoja prezentāciju par Latvijas skaistākām vietām, 4.klase kopā ar skolotāju Ruslanu – par Latvijas muzejiem. Daudz jaunās informācijas  uzzinājām no  5.klases un  skolotājas Katarinas sagatavotās  prezentācijas par Latvijas tradicionālo virtuvi. 6.klase kopā ar skolotāju Nataliu sagatavoja prezentāciju par Latvijas dzejniekiem un rakstniekiem,  bet 7.klase kopā ar skolotāju Gintu – pat Latvijas sportistiem. 9.klase kopā ar skolotāju Jeļenu sagatavoja prezentāciju par Latvijas teātriem, mūziku un kino. 

  2.novembrī 8.-9.klašu skolēni piedalījās ekskursijā uz Ādažiem, apciemoja Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādi, bet 15.novembrī 5.-7.klašu skolēni apciemoja Zemessardzes 19.nodrošinājuma bataljona bāzi. Pasākuma laikā skolēniem tika pastāstīts par karavīra un Zemessardzes darbu, skolēni apskatīja munīciju, ieročus, tehniku, kā arī bija iespēja  uzdot interesējošos jautājumus valsts aizsardzības dienesta karavīriem un zemessargiem. 

13.novembrī 1.-9.klašu skolēni kopā ar skolotājiem piedalījās “Latvijas skolas somas” ietvaros svinīgā koncertā “Mēs esam Latvija!”

17.novembrī skolēni kopā ar skolotājiem iededzināja sveces un  izveidoja no tām Latvijas kontūru pie skolas.  1., 2.un 9.klašu skolēni deklamēja dzejoļus. Visi skolēni kopā ar skolotājiem  izveidoja gaismas ceļu,  katrs izsaka sirsnīgu pateicību mūsu Latvijai, mūsu planētai, novēlēja  mieru un veselību..

 Daudz laimes dzimšanas dienā Latvija!

Sagatavoja DV audz.jomā J.Borhova