Informātikas nedēļa

No 19.līdz 23.februārim Stopiņu pamatskolā norisinājās informātikas nedēļa.

Informātikas  nedēļas mērķis ir veicināt digitālo prasmju attīstību, izpratni par tehnoloģiju un datorzinātnēm, kā arī iedrošināt skolēnus apsvērt karjeras iespējas šajā jomā.

Skolēnus katru dienu gaidīja dažādas aktivitātes. 4.un 5.klases skolēni attīstīja loģisko domāšanu, pildot viktorīnas „Aizraujoša datorika” uzdevumus. Pirmie šogad ir Darja Semjonova, Anastasija Korņilova un Sofija Meļņika no 4.klases un  Luiza Tulovska un Artjoms Matisans no 5.klases.

7.un 8.klases skolēni datorsalikumā veidoja Inforgafikas plakātus. Uzvarētāji – Vladislavs Lukovenko no 8.klases un Demids Jermakovs no 7.klases.

6.un 9.klases skolēni piedalījās konkursā “Dators manā dzīvē”. Konkurss piedāvāja iespēju dalībniekiem izpausties, daloties ar savām personiskajām pieredzēm un stāstot par to, kā datori un tehnoloģijas ietekmē viņu ikdienu un dzīvi. Labākie šogad Raimonds Alašķevičs no 9.klases un Zahars Vesnins no 6.klases.

    1.-3. klašu skolēni pulciņā “Pirmie soļi datorikā” un 4.-6. klašu skolēni Datorikas pulciņa stundās piedalījās Kahoot! viktorīnā, lai pārbaudītu savas zināšanas par drošību internētā un tīkla etiķeti. 7.-9. klašu skolēni pulciņā “Programmēšanas pamati” piedalījās Kahoot! viktorīnā, kur pārbaudīja savas zināšanas par programmēšanas valodu Python.

6.un 20.februārī Vispasaules drošāka interneta dienas ietvaros 4.un 5.klašu skolēnu piedalījās izglītojošās nodarbībās  Sauriešu bibliotēkā. Skolēnus iepazīstināja ar portālu Drossinternets.lv, kur var atrast daudz interesantas informācijas, kā arī informēja par drošību reālajā un digitālajā dzīvē. Skolēni minēja krust vārdu mīklas, spēlēja spēles. 9.klases skolēni  piedalījās erudīcijas spēlē, kas tika veltīta drošībai internetā.

1.-3. klašu skolēni pulciņā “Pirmie soļi datorikā” un 4.-6. klašu skolēni Datorikas pulciņā  piedalījās Kahoot! viktorīnas un risināja krustvārdu mīklas, kur skolēni atbildēja uz jautājumiem par interneta un datora izmantošanu, diskutēja par izvēlētam atbildēm un ieguva jaunas zināšanas.

  Paldies visiem par piedalīšanos! Turpināsim izglītot skolēnus, lai  attīstītu viņu digitālās prasmes, kas noderēs gan skolā, gan arī nākotnē profesionālajā dzīvē.

Datorikas skolotājas Katarina Vasiļjeva un Ruslana Borhova