Ekskursija uz Motormuzeju

28.maijā Stopiņu pamatskolas 1.un 4.klase devās ekskursijā uz Motormuzeju.

Motormuzejā skolēni apskatīja auto ekspozīciju trijos stāvos – no auto rašanās pirmsākumiem līdz iespējai pagrozīt un pārbaudīt darbībā, aptaustīt improvizētus dzinējus un transmisiju (pārnesumu kārba) un redzēt to darbību speciālā spogulī no apakšas, kā arī skolēni varēja paši pārslēgt ātrumus un sajust, kā mainās zobratu griešanās ātrums. Skolēni kāpa RAF busiņā, iztēlojās un sajuta sevi kā pasažierus, un pabija dažādu Latvijā ražotu auto atmosfērā. Ekspozīcijā varēja aplūkot senus, arī dažādu joprojām esošu marku, auto-tajā skaitā gan BMW, gan audi, gan Renault, gan Cadillac, gan Lincoln, gan VAZ, ZAZ, u.c.

 Īpaši skolēni pievērsa uzmanību sporta auto nodaļai, jo tur varēja uzlikt austiņas un paklausīties, kā skan Biķernieku trasē braucošu, sacīkstēm sagatavotu mašīnu dzinēji, kā arī apskatīt autotrasē braucošos auto gliemeža palēninājumā. Skolēni  varēja apsēsties īpašā sēdeklī un sajust sacīkšu auto, Motormuzeja centrālā eksponāta, viena cilvēka vadīta unikāla kalnu sacīkšu auto, Sudraba bultas skaņu un vibrāciju. Sajūtas bija neatkārtojamas.

Atsevišķā muzeja nodaļā varēja aplūkot un izmēģināt vecus telefonus, pat telefona būdiņu, pagrozīt retro radio kloķus un paklausīties radio aparāta vecumam atbilstošu mūziku. Bet tas vēl nebija viss! Skolēni devās uz muzejpedagoģisku nodarbību par auto industriālo daļu-gumiju. Skolēni uzzināja daudz jauna par gumiju – tās atklāšanu, īpašībām un daudzveidīgo pielietojumu ne tikai auto industrijā. 

Uzzināja, kas un ko no gumijas ražoja Latvijā.  Tehniski radošā nodarbībā skolēni iejutās laborantu lomās un eksperimenta veidā izgatavoja sev katrs savu atlecošo bumbiņu. Beigās gan varēja pārliecināties, cik svarīgs ir laboranta darbs, jo sastāvdaļu pievienošana un rūpīgā maisīšana bija ķīla tam, ka bumbiņa patiešām atlec.

Sagatavoja 1.klases skolotāja A.Logina